AKDAMAR ORTAOKULU - ERZURUM - TEKMAN

Sayfada yer alan bilgilerin tamamı Milli Eğitim Bakanlığı'nın ve Okulların yayınladığı herkese açık bilgilerdir.

  Erzurum   Tekman   resmi 5   2838

İl:ERZURUM
İlçe:TEKMAN
Okul Adı: AKDAMAR ORTAOKULU
Kurum Kodu:716664
Adres:VATAN MAH. VALİ DERYA KADIOĞLU BUL. NO: 10 TEKMAN / ERZURUM
Telefon:0
Faks: 0
Web Sitesi:
Mail:716664@meb.k12.tr
Hizmet Bölgesi:3
Hizmet Alanı:6
Hizmet Puanı:30
Öğretmen Sayısı:6
Öğrenci Sayısı:121
Derslik Sayısı:4
Lojman Sayısı:2
İl/İlçe Merkezine Uzaklık:Köyümüz Tekman´a 54 km uzaklıktadır. İl merkezine gidişler hava şartlarına bağlı olarak Tekman üzerinden ya da daha kısa olan dağ yolundan yapılmaktadır.
Ulaşım:Köyün kendisine ait ulaşım aracı olmadığından köyümüzün yolcuları komşu köylerin araçlarıyla gidiş geliş yapmaktadırlar.
Vizyon:Bilim ve teknolojinin farkında olan, değişime ve gelişime açık, öğrenmeyi temel ihtiyaç kabul eden, değerlerini yaşayan ve yaşatan, hoşgörü sahibi, farklılıkları zenginlik kabul eden, en az bir yabancı dili çok iyi bilen, yüksek moral değere sahip, kendine güvenen, katılımcı, kendini sorgulayan etkili ve nitelikli, çağdaş, demokratik ve laik bireyler yetiştirmektir. Sadece bu kentin değil, Türkiye´nin en başarılı okullarından biri olmaktır.
Misyon:Öğrencilerimizin; bilgili , becerili , dürüst , sorumluluğunu bilen, araştıran , sorgulayan , paylaşan , çok yönlü ve tarafsız bakabilen, çevresiyle olumlu iletişim kurabilen, ortak bir genel kültürle soruların farkında olabilen , ülkemizin kalkınmasına yardımcı olabilecek ilgi , istek ve yetenekleri doğrultusunda yüksek öğretime ve hayata iyi bir şekilde hazırlanmış, anadilini doğru ve etkili konuşan, yazan, anlayan Atatürk İlke ve İnkılaplarını benimseyen vatanını ve milletini seven , insan haklarına saygılı ve duyarlı bireyler olmalarını sağlamaktır.

AKDAMAR ORTAOKULU Harita Bilgisi

ERZURUM,TEKMAN,AKDAMAR ORTAOKULU

Yorum Yaz

Son Yorumlar
    Hiçbir yorum eklenmemiş. İlk siz olun?
Yukarı Çık