OBRUK MUSTAFA VE SEBAHAT ERGİN ORTAOKULU - NİĞDE - BOR

Sayfada yer alan bilgilerin tamamı Milli Eğitim Bakanlığı'nın ve Okulların yayınladığı herkese açık bilgilerdir.

  Niğde   Bor   resmi 5   2353

İl:NİĞDE
İlçe:BOR
Okul Adı: OBRUK MUSTAFA VE SEBAHAT ERGİN ORTAOKULU
Kurum Kodu:715341
Adres:OBRUK KÖYÜ NO: 71 BOR / NİĞDE
Telefon:0 (388) 622 50 53
Faks: 0 (388) 622 50 53
Web Sitesi:
Mail:715341@meb.k12.tr
Hizmet Bölgesi:2
Hizmet Alanı:6
Hizmet Puanı:22
Öğretmen Sayısı:9
Öğrenci Sayısı:128
Derslik Sayısı:10
Lojman Sayısı:2
İl/İlçe Merkezine Uzaklık:Okulumuz Bor ilçesine 65 km uzaklıktadır. Bor ile obruk köyü arası yaklaşık 1 saat sürmektedir.
Ulaşım:Obruk köyünden bor ilçesine servis bulunmamaktadır. Öğretmenlerimiz köye ulaşımını kendi tuttukları özel servis ile sağlamaktadır.
Vizyon:Ülkemizin değerlerini özümsemiş ve benimsemiş, kendisine, ülkesine ve ailesine karşı sorumluluklarının bilincinde olan, topluma ve içinde bulunduğu çevreye duyarlı, düşüncelerini özgürce ifade edebilen geleceğe ışık tutabilecek bir bakış açısına sahip, gelişimleri takip eden ve kendisini sürekli geliştiren, yenilikçi, çağdaş, demokratik ve ülkesinin refahı ve barışını koruyacak ve devam ettirecek gençler yetiştirmektir.
Misyon:Çocukların kendilerini geliştirmelerine ve ilerlemelerine sağlayacak ortamı oluşturma, Okulunu ve çevresinin eğitim ve öğretim açısından çocuğa uygun ve gelişimini destekleyecek şekilde düzenlenmesi Eğitim ortamında bireysel farklara dikkat eden ve her çocuğa ayrı ayrı değer vererek hümanist bir bakış açısı ile eğitim sürecine katılmaları sağlama, Öğretmenler ve ailelerin yardımlaşması ile çocuklara sosyal ve kültürel açıdan eşit ve özgürlükçü bir ortamda eğitimlerin verilmesi, Çocuklara geleneksel ve soyut öğretim yöntemleri yerine çağa uygun yenilikçi yaparak yaşayarak öğrenebilecekleri eğitim ortamlarının sunulmasının sağlanması, Okulda kazandığı bilgileri günlük hayatta kullanabilen ve okulu hayatın bir parçası olarak gören ve düşünen bir bakış açısı ve bilinç kazandırmak.

OBRUK MUSTAFA VE SEBAHAT ERGİN ORTAOKULU Harita Bilgisi

NİĞDE,BOR,OBRUK MUSTAFA VE SEBAHAT ERGİN ORTAOKULU

Yorum Yaz

Son Yorumlar
    Hiçbir yorum eklenmemiş. İlk siz olun?
Yukarı Çık